Polsat usunął z emisji dwa skecze. Dotyczyły Morawieckiego i Sasina

W niedzielę wieczorem Polsat pokazał trzecią część "Letniej Kliniki Skeczów Męczących". Okazuje się, że dwa skecze dotyczące znanych polityków nie zostały wyświetlone. Czy to przypadek, czy stacja uznała te fragmenty za zbyt nieodpowiednie? I co takiego przedstawiały tajemnicze skecze?

Źródło: Polsat /YouTube

Ostatnia “Letnia Klinika Skeczów Męczących” odbyła się w niedzielę 3 września. Wydarzenie to zakończyło sezon kabaretowy w Kielcach. Na scenie w kieleckiej Kadzielni wystąpili Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Nowaki i Kabaret K2.

Żarty opierały się głównie na wyśmianiu obecnych wydarzeń, szczególnie dotyczących polityki. Nie zabrakło tematu Jarosława Kaczyńskiego i partii Prawo i Sprawiedliwość. Okazuje się jednak, że w programie Kabaretu Skeczów Męczących znalazły się również inne sceny dotyczące polityki, ale nie zostały one wyemitowane. Dlaczego?

Stacja telewizyjna Polsat podjęła decyzję, że niektóre skecze nie będą emitowane. Krzysztof Grzegocki, menadżer kabaretu, poinformował w rozmowie z Onetem, że montaż i emisja programu stoją wyłącznie po stronie stacji. Skecze, które zostały wycięte przez telewizję Polsat, zawierały drwinę z innych popularnych polityków.

Jak widać, komentarze internautów pod powyższym materiałem nie są zbyt przychylne. Wiele osób krytykuje postawę Polsatu.

Polsat się ob*rał, i najlepsze skecze zostały wycięte, CENZURA wróciła!!!!!!!!

Wstyd, nie chce się wstawić całego skeczu, buuuuuu

Dlaczego ocenzurowaliście skecze w których Czarnecki gra Szmateusza i skecz o Sasinie i Pislandzie? Też pisowi w du*ę już włazicie? Żenada!

A to tylko część z komentarzy pełnych dezaprobaty. 

Czego dotyczyły „zakazane skecze”?

Karol Golonka, autor scenariusza, zdradził fabułę niewyemitowanych scen. Pierwszy skecz dotyczył Mateusza Morawickiego, którego grał Michał Czarnecki. Premier wpadł na pomysł drukarki na kółkach, którą można wszędzie ze sobą zabrać. W razie potrzeby drukuje pieniądze i je rozdaje.

Kolejny skecz dotyczył Jacka Sasina. Grupa polityków partii rządzącej rozmawia o nadchodzących wyborach i zastanawia się, jak ich nie przegrać. Jacek Sasin dochodzi do wniosku, że trzeba ludziom zrobić park rozrywki o wdzięcznie brzmiącym tytule „PiSneyland”.

Polsat wyciął oba skecze, ale przyczyna nie została wyjaśniona. Stacja poinformowała tylko, że taka była ich decyzja.

To pierwszy taki przypadek

Kabaret od zawsze w taki sposób współpracuje ze stacją Polsat, jednak pierwszy raz doszło do cenzury. Stacja jest odpowiedzialna za montaż materiałów, który zostaje skompletowany przez kabaret.

Fragmenty niewyemitowanych skeczów pojawiły się w oficjalnym zwiastunie. Oznacza to, że najpewniej decyzja zapadła w ostatniej chwili, jak przypuszcza sam Karol Golonka.

Na pytanie o to, dlaczego stacja nie pokazała w całości programu Kabaretu Skeczów Męczących, rzecznik Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk odpowiedział: “Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy się wypowiadać na ten temat”.

2023-09-05

Anna Jadowska-Szreder