Płatki białych róż dla Lizy. Cała Polska w żałobie

W miniony czwartek o godzinie 13 na Cmentarzu Północnym w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe 25-letniej Lizy, która została brutalnie zgwałcona i zamordowana.

Fot. YouTube

Lizę pożegnali bliscy i przyjaciele w kaplicy podczas mszy pogrzebowej, podczas gdy miejsce pochówku było już wcześniej przygotowane. Grób, otoczony białymi płatkami róż, został przygotowany w niespotykany dotąd sposób.

Liza straciła życie w okropnych okolicznościach, gdy wracała do domu ze spotkania z przyjaciółmi i została napadnięta na ulicy przez Doriana S. uzbrojonego w nóż. Mężczyzna brutalnie ją zgwałcił i skatował, zostawiając nagą na ulicy. Mimo prób pomocy, znalazła ją już za późno, a po kilku dniach zmarła.

Dom pogrzebowy, który brał udział w ceremonii, zrzekł się wynagrodzenia. Liza została pochowana w białej trumnie, a na grobie i wokół niego rozsypane zostały białe płatki róż. Rodzina Lizy prosiła żałobników o przyniesienie pojedynczych białych kwiatów jako ostatni gest pamięci dla niej.

Podczas uroczystości pogrzebowych, liczne osoby przyszły pożegnać się z Lizą, trzymając w rękach symboliczne białe kwiaty, zgodnie z prośbą rodziny. Jej śmierć dotknęła wiele serc, a tłumy ludzi przyszły oddać jej ostatni hołd. Ciało Lizy zostało pochowane w skromnej białej trumnie, podczas gdy biały kolor dominował podczas ceremonii, symbolizując czystość, niewinność i odnowę duchową.

2024-03-17

Na podst. tekstu Damiana Ryndaka i Anny Orłowskiej