Ciekawostki Angorki. Czy kangury od zawsze były takie skoczne?

Czy kangury skakały od zawsze? Jakie są najmniej przyjazne miasta świata? Czy młodzież jest uzależniona od smartfonów? Dowiecie się tego z dzisiejszego wydania Ciekawostek Angorki.

Fot. Pixabay

Uzależnienie polskiej młodzieży 

W Polsce lęk przed odłączeniem od internetu odczuwa co trzeci uczeń. Co czwarte dziecko chciałoby przestać korzystać z mediów społecznościowych, jednak nie potrafi tego zrobić. Taka sama grupa młodzieży spotkała się z bezpośrednimi wyzwiskami i ośmieszaniem w sieci. Raport firmy Future Mind i SW Research wskazuje na to, że aż 39 proc. osób między 15. a 35. rokiem życia spędza z telefonem od 5 do 10 godzin. 10 proc. badanych między 15. a 20. rokiem życia przyznaje, że nie potrafiłoby wytrzymać bez używania smartfona dłużej niż godzinę.

Bezpieczny wypoczynek

Ratownicy wodni to wyszkoleni specjaliści, którzy zapewniają bezpieczeństwo osobom spędzającym czas nad wodą. Podejmują działania ratunkowe, udzielają pierwszej pomocy, patrolują plaże i baseny oraz uczą ludzi, jak bezpiecznie korzystać z wodnych kąpieli. W razie awarii lub klęski żywiołowej także biorą udział w akcjach ratunkowych i ewakuacji. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami należy pamiętać, by stosować się do zaleceń ratowników. Kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i wchodzić do wody wtedy, gdy na maszcie powiewa biała flaga. Dzieci oczywiście bawią się w wodzie wyłącznie pod opieką dorosłych. 

Najmniej przyjazne miasta świata 

Akra – stolica Ghany – to najmniej przyjazne miasto świata. Tak wynika z raportu platformy Preply. Na drugim miejscu jest marokański Marrakesz, a na trzecim – Bombaj w Indiach. Metropolie oceniano według sześciu kategorii: liczba turystów wracających do danego miasta po jego wcześniejszym odwiedzeniu, bezpieczeństwo, równe traktowanie członków społeczności LGBTQ+, ogólne poczucie szczęścia mieszkańców, łatwość w komunikowaniu się za pomocą najpopularniejszych języków oraz odsetek pozytywnie ocenianych noclegów. W pierwszej dziesiątce znalazły się też miasta, takie jak: malezyjskie Kuala Lumpur, brazylijskie Rio de Janeiro, indyjskie Delhi, katarska Doha, greckie Ateny, kolumbijski Medellin i francuski Lyon. 

 

Subskrybuj angorę
Czytaj bez żadnych ograniczeń gdzie i kiedy chcesz.


Już od
22,00 zł/mies
2023-09-27

A.P., G. K., M. K., H. J., Oz