Koniec szopki Macierewicza. Komentarze internautów

Minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz uchylił decyzję powołującą podkomisję ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. W związku z tym podkomisja ulega likwidacji, a jej członkowie do 18 grudnia 2023 r. mają rozliczyć się z dokumentacji, nieruchomości oraz sprzętów używanych podczas wykonywania obowiązków.

Fot. Wikimedia

 Podkomisja smoleńska przechodzi do historii nie tylko jako symbol kłamstwa, manipulacji i defraudacji milionów. To także symbol bezprecedensowej kampanii niszczenia ludzi, którzy rzetelnie i z oddaniem wykonywali swoje obowiązki – skomentował Maciej Lasek (twitter.com/LasekMaciej).

W dniu, gdy znika z domeny państwa haniebny wymysł o zamachu grona najpodlejszych kanalii, co go wymyśliły i głosiły, trzeba powiedzieć: TO BYŁO NAJWIĘKSZE KŁAMSTWO OD SOWIECKIEGO KATYŃSKIEGO. Powstało w momencie, gdy J. Kaczyński dowiedział się o katastrofie. On je zrodził – napisał Waldemar Kuczyński (twitter. com/PanWaldemar).

Ponad 31 mln zł wydała podkomisja Macierewicza. To ostatnie dane z MON z maja 2023 r., uzyskane dzięki wygranej przeze mnie sprawie sądowej o dostęp do tych informacji. Dobrze, że już koniec tej kosztownej farsy. Dobra decyzja – napisał Krzysztof Brejza (twitter.com/KrzysztofBrejza).

8 lat wyciągania pieniędzy z budżetu państwa na religię smoleńską. Przez 8 lat nie udało się udowodnić obłąkanych tez… 8 lat zmarnowanych, chociaż raport Jerzego Millera wyraźnie wskazywał winnych! Po co? – pytał Sławomir Kalinowski (twitter.com/SkalinSkalin).

Obawiam się, że pieniędzy żadnych z istnienia tej komisji Macierewicza odzyskać nie będzie można. Zostały skonsumowane przez tych pasożytów! Komisja, której jedynym celem było znalezienie sprawcy katastrofy, aby choć trochę ukoić ból Brata-Bliźniaka, który wysłał go z misją przedwyborczą do Katynia i po jego śmierci w katastrofie smoleńskiej robił sobie wyrzuty… A p. Macierewicz to wykorzystał, wysuwając rozliczne hipotezy zamachu, a nawet nie zabezpieczył ostatniej rozmowy braci przez telefon satelitarny… – pisał Konrad Ludwik (Gazeta.pl).

W dzień rozwiązania „podkomisji smoleńskiej” Macierewicza szczególnie gorąco polecam znakomitą książkę Grzegorza Rzeczkowskiego (twitter. com/RzeczkowskiG) pt. „Katastrofa posmoleńska”. Autor wyjaśnia, jak i po co Rosjanie podsuwali PiS-owi „teorie smoleńskie”. Teorie pozornie antyrosyjskie, w rzeczywistości antypolskie – pisał Tomasz Piątek (twitter.com/Tomasz5ek).

Od wszystkich zwolenników Macierewicza słyszę, że jego komisja udowodniła już ponad wszelką wątpliwość zamach. Skoro tak, to po co ma istnieć dalej? Nie wspieram tego rządu, ale akurat likwidacji komisji, która sama twierdzi, że spełniła już swoje zadanie, nie potępiam – napisał Rafał Ziemkiewicz (twitter.com/R_A_Ziemkiewicz).

Antoniego spowiła mgła… – napisał Roman Giertych (twitter.com/GiertychRoman). 

2023-12-18

Zebrał (WA)


Wiadomości
O języku serca, snu i miłości. Decyzja Dudy o języku śląskim ma prawo boleć
Henryk Martenka
„Walet” tropi „Red is Bad”. Marka odzieżowa sponsorowana za nasze pieniądze
AB
Wielka improwizacja. Rozmowa z prof. RAFAŁEM CHWEDORUKIEM
Krzysztof Różycki
Społeczeństwo
Cwaniaków ci u nas dostatek. Mężczyzna oszukiwał kobiety na pieniądze
Bohdan Melka na podst. Kanał Zero, Uwodził i wyłudzał pieniądze, 31.05
O krok od wystrzału. Co się stało z polską klasą średnią?
E.W. na podst. Dawid Karpiuk. Uwaga, toniemy. Newsweek nr 23/2024
Świat/Peryskop
Kraje bałtyckie i Finlandia w gotowości. Nie chcą dać się zaskoczyć Rosji
KA na podst.: lrt.lt, news.err.ee, vz.lt, ft.com, theconversation.com, nv.ua
Wojna na Ukrainie a dzieci. Wiele z nich zginęło lub zostało rannych
AS na podst.: bbc.com, abcnews.go.com
Afrykański apetyt Rosji. Co planuje Putin na tych terenach?
(ChS) Na podst. www.sme.sk
Paryskie gołębie, miejcie się na baczności!
Piotr Czarzasty, Paryż, korty Rolanda Garrosa
Gjlilan. All inclusive dla więźnia
(ChS) na podst.: www.dnevnik.bg, www.koha.net, www.apnews.com
Lifestyle/Zdrowie
Ta terapia może pomóc wielu dzieciom w odzyskaniu słuchu
TŁ, ELEANOR HAYWARD © Times Newspaper Limited, London 2024
Szczepionka przeciw czerniakowi. To przełom w zmaganiach z rakiem
KK na podst.: BBC, Reuters, The Guardian, Der Spiegel, CNBC, The Daily Mail
Kontrowersyjne słowa Pawła Golca o koniach. Komentarze internautów
(bin) na podst. www.pudelek.pl, www.salon24.pl www.gazeta.pl
Angorka