Tydzień z życia polityków. Diabelski Hołownia

Informacje z ostatniego tygodnia z życia polityków i politycznych celebrytów. Lech Wałęsa zachorował na covid, a TVP Info znów robi z polityków opozycji diabły.

Tak TVP Info przedstawiło Szymona Hołownię.

Lech Wałęsa ma covid

Super Express poinformował, że we wtorek 5 grudnia były prezydent Lech Wałęsa (80 l.) trafił do szpitala, bo choruje na covid. „Dla osoby w jego wieku i przy jego chorobach, infekcja spowodowana przez koronawirusa może być groźna (…). To już drugie zakażenie legendy «Solidarności » koronawirusem. Pierwszy raz chorował w styczniu 2022 r. Jak dziś czuje się pacjent? – Ma typowe objawy koronawirusa. Jest leczony farmakologicznie, jest pod dobrą opieką. Nie jest pod respiratorem – opowiada Marek Kaczmar, dyrektor biura Lecha Wałęsy. Kiedy widział się ze swoim szefem w szpitalu, były prezydent był zmęczony. Czy wiadomo, kiedy pacjent będzie mógł wyjść do domu? – Do końca tego tygodnia na pewno nie wyjdzie ze szpitala, każdy dzień może przynieść coś nowego – dodaje dyrektor Kaczmar. Jeszcze kilka dni temu Wałęsa podzielił się na Facebooku zdjęciami z Ustki, gdzie prawdopodobnie przebywał w sanatorium. Odwiedził też lokalny kościół (…)”.

Diabelski Hołownia

Fakt twierdzi, że Szymon Hołownia (47 l.) pojawił się w TVP Info w spocie zmontowanym z kilku jego wypowiedzi, a także wizyty w krakowskim liceum, gdzie marszałek sejmu był witany entuzjastycznie przez młodzież. „Internauci zwrócili uwagę, że telewizja publiczna zastosowała w tej kompilacji filtr, przez który twarz Hołowni nabrała czerwonego odcienia. Stacja tłumaczyła potem, że to standardowa procedura stosowana w innym celu niż demonizowanie wizerunku osób występujących w spotach (…). Zaopatrzcie się w popcorn, lubię teatr, ale nie zawsze odpowiada mi repertuar. Może pewne rzeczy trzeba do tej ustawy jeszcze dodać, to jest normalny proces tworzenia prawa, ja teraz pełnię trochę inną funkcję, pełnię funkcję marszałka sejmu i ja nie uczestniczę w pracach nad projektami ustaw – to właśnie te wypowiedzi wraz z samym marszałkiem sejmu pojawiły się w kompilacji przygotowanej przez TVP Info (…)”

Chce schudnąć

Paweł Kowal (48 l.) ostro wziął się za siebie – donosi Super Express. Chcę zrzucić pięć kilogramów w dwa miesiące – zapowiada polityk. „Czas wrócić do normalnych ćwiczeń, zacząłem regularne treningi na siłowni. Mam kolegę trenera, który mnie prowadzi – zdradza Kowal, który chce schudnąć. – A to wszystko w dwa miesiące, może uda się trochę więcej w tym czasie – dodaje poseł KO. A jak widać na naszych zdjęciach, polityk mocno się tego dnia napocił! – Na siłowni spędziłem godzinę, nosiłem ciężarki pięcio- i dziesięciokilogramowe, ćwiczyłem mięśnie nóg, brzucha. Działo się – podsumowuje (…)”.

Bliźniaczki Kwaśniewskie

Serial The Crown uchodzi za jeden z najważniejszych seriali w historii Netflixa. W Londynie odbyła się uroczysta premiera ostatnich odcinków finałowego już sezonu. Super Express wypatrzył, że wśród głównych gwiazd serialu oraz brytyjskich celebrytów na czerwonym dywanie pojawiły się również Jolanta (68 l.) i Aleksandra (42 l.) Kwaśniewskie! „Była pierwsza dama i jej córka wyglądały jak bliźniaczki! Obie zdecydowały się na podobne stylizacje i pojawiły się na wydarzeniu w damskich garniturach z wyróżniającymi dodatkami. Była pierwsza dama postawiła na eleganckie czarne spodnie, białą koszulę i czarną marynarkę, które uzupełniła koralami marki Chanel, broszką i niewielkimi kolczykami (…). Córka pary prezydenckiej również przyodziała czarny garnitur, lecz w oversize’owej wersji. Dziennikarka nie zrezygnowała z biżuterii, a idealnym dopełnieniem jej looku była srebrna torebka w kształcie serca (…)”.

Zmarła Elżbieta Sommer

Przez 40 lat opowiadała Polakom o pogodzie i zjawiskach meteorologicznych. W czwartek 7 grudnia zmarła Elżbieta Sommer. Uwielbiana przez widzów Chmurka odeszła w wieku 87 lat – dowiadujemy się z Faktu. „(…) Sommer pracę w Telewizji Polskiej zaczęła w 1957 r. jako dwudziestolatka. Prognozę pogody zaczęła prowadzić w 1963 r. Widzowie oglądali ją razem z Czesławem Nowickim. Ją nazywano Chmurką, jego zaś Wicherkiem. O śmierci Sommer poinformował jej zięć, Jerzy Kozak. – Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka, Elżbieta Sommer – napisał 7 grudnia. Nie była tylko panią z ekranu, która opowiadała o słońcu, deszczu, śniegu czy burzach. Do swej pracy podchodziła bardzo poważnie i miała odpowiednie wykształcenie. Pracowała też w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz studiowała na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu w Poznaniu. Z telewizją Sommer rozstała się w 2005 r. po 40 latach pracy. Jarosław Kret (60 l.) miał szczęście ją poznać. – Gdy zaczynałem robić prognozy pogody, Chmurka jeszcze była i pracowała w TVP. Jak zaczynałem robić prognozy w «Wiadomościach », to był 2004 r. i wtedy się z nią spotkałem. A ponieważ oglądałem ją już jako mały chłopak, gdy ją poznałem, czułem się zaszczycony. Ona przyjęła mnie z otwartymi ramionami, była bardzo przyjazna i dawała mi dobre rady. Ja co prawda postanowiłem robić prognozy po swojemu i zmieniłem styl prowadzenia, ale przekazała mi bardzo ważną rzecz (…)”.

Pierwsza dama na aukcji świątecznej

Agata Kornhauser-Duda (51 l.) wzięła udział w akcji charytatywnej Choinki Jedynki i przekazała na świąteczną aukcję dwa medaliony choinkowe. Fakt tam był i zacytował pierwszą damę: „Muszę przyznać, że już chyba nie wyobrażam sobie tego przedświątecznego czasu bez udziału w akcji Choinki Jedynki organizowanej przez Program Pierwszy Polskiego Radia, i myślę, że ta coroczna już tradycja tej akcji przynosi wszystkim, którzy biorą w niej udział, bardzo dużo radości, bo w taki wyjątkowy sposób, jako jedna z pierwszych akcji charytatywnych, wprowadza nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia – powiedziała pierwsza dama. Na spotkaniu Agata Duda postawiła na nietypowy dla siebie materiał, a mianowicie na welur. Oprócz tego do marynarki w kolorze wina włożyła czarne spodnie, top i buty. Jak ocenia to stylistka gwiazd Ewa Rubasińska-Ianiro? – Taka marynarka, zwłaszcza na świątecznym wydarzeniu, to dobry pomysł. Jednak nie pasuje do niej ten czarny top. Welurowe marynarki najlepiej nosić albo z lekkimi koszulami, jedwabnymi lub z żorżety, albo bez niczego pod spodem. Oczywiście wtedy trzeba ją wyżej zapiąć. Jeśli marynarka nie ma odpowiednio wysoko guzika, to zawsze można zastosować sztuczkę z telewizji i użyć agrafki. Wiele prezenterek tak robi – wyjaśnia stylistka (…)”. 

2023-12-12

Zebrała Katarzyna Gorzkiewicz


Wiadomości
Mateusz Morawiecki będzie miał ochronę? Internauci w szoku
bin, www.gazeta.pl, www.gazetaprawna.pl, www.wp.pl
Kaczyński jak ojciec chrzestny? Komentarze w sprawie przesłuchania
(WA)
Komisji ds. rosyjskich wpływów. Potrzebna dla Polski czy rządu?
Na podst. tekstów Agnieszki Burzyńskiej, Marty Rawicz, Zbigniewa Parafianowicza
Społeczeństwo
Może diabeł mi podpowiadał? Wyrok w sprawie zabójstwa siekierą
Katarzyna Binkowska
Fajbusiewicz wraca do spraw sprzed lat. Głos mordercy rozpoznał telewidz
Michał Fajbusiewicz
Prawnik radzi. Kto musi zapłacić za stawiennictwo w wojsku? 
Mecenas Jan Paragraf
Zagadka kryminalna. Próbowała dźgnąć mnie nożem
Wojciech Chądzyński
Matki boją się wychodzić z bloku. „Każdy ma do niego szacunek”
Bohdan Melka, „Żyją w panicznym strachu przed sąsiadem”, TVN
Świat/Peryskop
Makabryczna turystyka. Ich marzeniem jest znaleźć się w centrum wojny
E.W. na podst. Paulina Wilk „Podróże do piekła”, „Polityka” nr 22/2024
Chmury burzowe nad wyborami. Biden zadaje sobie samobójcze ciosy
STOL
Ślub stu osieroconych dziewcząt. Niektóre z nich są nieletnie
EW na podst.: TRT Africa, The Guardian Nigeria, BBC, dateline.ng
Hiszpańska Villajoyosy. Ciepło, słodko, kolorowo
Chrystian Ślusarczyk
Austriackie gadanie, czyli obóz dla uchodźców. Powrót do przeszłości
Ewa Korzeniowska
Lifestyle/Zdrowie
Co dalej z 40 Plus? Polacy potrzebują tego programu
A.M.
Zrozumieć celiakię. Czy dieta bezglutenowa jest zdrowa dla każdego?
Andrzej Marciniak
Rozmowa ze „zdrajcą doskonałym” o przygodzie w niecodziennym reality show
Agnieszka Pacho
Pożegnanie Jacka Zielińskiego. Odszedł młodszy Skald
Maciej Malinowski
Anita Sokołowska. O stabilności i wpływie aktora na społeczeństwo
Na podst. tekstu Joanny Derdy
Angorka