Fryzjer często przyjmował łysych klientów. Prawda okazała się szokująca

Zaczyna się jak żart, ale to prawdziwa historia! Karabinierzy z Genui aresztowali 55-letniego Włocha, który prowadził zakład fryzjerski w dzielnicy Foce, gdy zaobserwowali, że często pojawiają się u niego klienci całkowicie pozbawieni włosów. Doby obserwacji i przeszukanie lokalu potwierdziły podejrzenia mundurowych, że grzebień był przykrywką nielegalnej działalności. 

Rys. Mirosław Stankiewicz

Zadziwiające wizyty mężczyzn w różnym wieku i o różnym stopniu owłosienia głowy – a szczególnie bez żadnego widocznego stopnia – zainteresowały karabinierów z jednostki dochodzeniowej w Genui, współpracujących z kolegami z komendy Forte San Giuliano. Niektóre pobyty trwały tylko chwilę, za krótko, aby można było w tym czasie wykonać golenie i strzyżenie. Wytłumaczenie, że panowie hurtowo przychodzą umawiać się na terminy, też nie wydawało się racjonalne, bo nawet zerknięcie do kalendarza i ustalenie dogodnego dnia i godziny wymagałoby dłuższego scenariusza. Inni z kolei spędzali w środku kilka kwadransów, poddając się zabiegom, przeważnie cięciu i modelowaniu, i niby niewinnym rozmówkom. Sytuacja była intrygująca, bo pośród szumu suszarek i golarek, w oparach lakieru, gdzieś pod fotelami i pelerynami, krążyły banknoty euro i foliowe torebki, co dało się wychwycić nawet z zewnątrz.

Handel narkotykami

Po zorganizowaniu dyskretnego, ale wnikliwego „podglądu” służbom dość szybko udało się odkryć, że prawdziwą misją fryzjera – realizowaną między jedną usługą a drugą – był handel narkotykami. Diler był zaskoczony, bo myślał, że znalazł perfekcyjny sposób na zawoalowanie realnego profilu działalności, tym bardziej że nie wszyscy goście pojawiający się w zakładzie byli świadomi, co się tam naprawdę dzieje, i że są wykorzystywani jako alibi. Stali bywalcy – w tym grono łysych – nie zawsze jednak trudzili się zachowaniem pozorów, gdy chcieli zażyć zakupione dragi jak najszybciej. Wprawdzie funkcjonowała też grupa ostrożnych mężczyzn, którym zależało na anonimowości ze względu na pracę i którzy najpierw zamawiali jakikolwiek serwis balwierski, a dopiero na koniec prosili o odurzające ekstradodatki, ale było ich za mało, by uzasadnić nadzwyczajny ruch akurat u tego fryzjera. Obecnie to oni szczególnie obawiają się powiązania ze sprawą i utraty reputacji po tym, jak wyszło na jaw, że zakład w stolicy Ligurii służył jako punkt sprzedaży detalicznej używek.

Dziś nie ma co do tego wątpliwości, bo zgromadzono niezbite dowody. W schowku na antresoli było 100 gramów kokainy, cztery precyzyjne wagi oraz materiały do pakowania nielegalnych substancji, podczas gdy w mieszkaniu fryzjera znaleziono jeszcze haszysz. Możliwe, że teraz cyrulik genueński, którego z zakładu fryzjerskiego przewieziono do zakładu karnego w Marassi, stanie się sławniejszy niż Cyrulik sewilski Rossiniego! Jego łysi klienci już są legendą. 

2023-12-13

ANS na podst.: tgcom24.mediaset.it, repubblica.it, ilsecoloxix.it, sky.it, ansa.it, carabinieri.it, corrierenazionale.net


Wiadomości
Mateusz Morawiecki będzie miał ochronę? Internauci w szoku
bin, www.gazeta.pl, www.gazetaprawna.pl, www.wp.pl
Kaczyński jak ojciec chrzestny? Komentarze w sprawie przesłuchania
(WA)
Komisji ds. rosyjskich wpływów. Potrzebna dla Polski czy rządu?
Na podst. tekstów Agnieszki Burzyńskiej, Marty Rawicz, Zbigniewa Parafianowicza
Społeczeństwo
Może diabeł mi podpowiadał? Wyrok w sprawie zabójstwa siekierą
Katarzyna Binkowska
Fajbusiewicz wraca do spraw sprzed lat. Głos mordercy rozpoznał telewidz
Michał Fajbusiewicz
Prawnik radzi. Kto musi zapłacić za stawiennictwo w wojsku? 
Mecenas Jan Paragraf
Zagadka kryminalna. Próbowała dźgnąć mnie nożem
Wojciech Chądzyński
Matki boją się wychodzić z bloku. „Każdy ma do niego szacunek”
Bohdan Melka, „Żyją w panicznym strachu przed sąsiadem”, TVN
Świat/Peryskop
Makabryczna turystyka. Ich marzeniem jest znaleźć się w centrum wojny
E.W. na podst. Paulina Wilk „Podróże do piekła”, „Polityka” nr 22/2024
Chmury burzowe nad wyborami. Biden zadaje sobie samobójcze ciosy
STOL
Ślub stu osieroconych dziewcząt. Niektóre z nich są nieletnie
EW na podst.: TRT Africa, The Guardian Nigeria, BBC, dateline.ng
Hiszpańska Villajoyosy. Ciepło, słodko, kolorowo
Chrystian Ślusarczyk
Austriackie gadanie, czyli obóz dla uchodźców. Powrót do przeszłości
Ewa Korzeniowska
Lifestyle/Zdrowie
Co dalej z 40 Plus? Polacy potrzebują tego programu
A.M.
Zrozumieć celiakię. Czy dieta bezglutenowa jest zdrowa dla każdego?
Andrzej Marciniak
Rozmowa ze „zdrajcą doskonałym” o przygodzie w niecodziennym reality show
Agnieszka Pacho
Pożegnanie Jacka Zielińskiego. Odszedł młodszy Skald
Maciej Malinowski
Anita Sokołowska. O stabilności i wpływie aktora na społeczeństwo
Na podst. tekstu Joanny Derdy
Angorka