Tydzień z życia polityków. Poseł neopoganin

Najciekawsze informacje dotyczące polityków. Co wydarzyło się u nich w poprzednim tygodniu?

Źródło: YouTube

Poseł neopoganin

Nowy poseł KO Marcin Józefaciuk (41 l.) jest neopoganinem i mistrzem konchowania! Jak wyjaśnił, neopogaństwo to współpraca z naturą, zawierzenie jej sile, próba dostosowania się do niej. Dodał też, co jeszcze jest w neopogaństwie: – Bóg i bogini… To są bardziej byty, które możemy prosić o wsparcie, pomoc, z którymi rozmawiamy. Ale też szanujemy inne pomniejsze bóstwa, czy to duchy lasu, czy rzek. Tak więc to jest taka bardzo stara religia, starosłowiańska… Konchowanie to jest metoda polegająca na tym, że wkłada się do ucha taki jakby komin i w nim spala się pewne rzeczy. W rezultacie osadzają się w uchu olejki eteryczne, a efekt komina powoduje, że wyciągane są różne syfy. „(…) Przy okazji polityk przyznał, że ukończył metafizykę, którą studiował online na amerykańskim uniwersytecie. Do tego ma uprawnienia… pastora: – Tam było dużo psychologii, parapsychologii, nauki o człowieku. I to jest trochę dziwne, ale tak jest w Stanach, że osoba, która kończy taką szkołę, dostaje papiery pastora. Jestem więc też pastorem (…)” – czytamy w Super Expressie.

Morawiecki ma utworzyć rząd

Mateusz Morawiecki (55 l.) dostał od prezydenta misję tworzenia rządu. „Choć poparcie tego gabinetu przez nowy Sejm X kadencji jest praktycznie niemożliwe, premier twierdzi, że prowadzi w tej sprawie rozmowy i mówi, że wyobraża sobie koalicję z Konfederacją. Fakt zapytał Krzysztofa Bosaka (41 l.), jednego z liderów Konfederacji, czy ktokolwiek z PiS-u dzwonił do niego lub chciał prowadzić z nim jakieś rozmowy dotyczące ewentualnej koalicji, współpracy czy wsparcia dla nowego rządu Mateusza Morawieckiego. – Nie było zaproszenia do takich rozmów i takich rozmów nie toczymy. Czy może przedstawiciele PiS-u kontaktowali się z kimś innym z Konfederacji. – Nic mi na ten temat nie wiadomo. Sądzę, że wiedziałbym o tym — mówi nowy wicemarszałek Sejmu (…)”.

Bosak doczekał się trzeciego potomka

Posłanka Konfederacji Karina Bosak (35 l.), żona Krzysztofa, która jeszcze 13 listopada była obecna na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu X kadencji, urodziła ich trzecie dziecko. – Już jest z nami po tej stronie Emilia Maria! Wdzięczni i szczęśliwi wracamy do domu – napisała na Twitterze dumna mama. „(…) Zamieściła także zdjęcie, na którym trzyma córeczkę na rękach, a obie są obejmowane przez Bosaka. Widać, że oboje aż tryskają szczęściem! Pod postem pary szybko pojawiło się wiele gratulacji i życzeń dla małej Emilii. – Dziecko jest zdrowe. Bardzo się cieszymy – powiedział Super Expressowi Krzysztof Bosak. To pierwsza córka Krzysztofa i Kariny. Do tej pory para wychowywała synków: trzyletniego Artura Maksymiliana i rocznego Daniela Ksawerego (…)”.

Litewka walczy dla dobra zwierząt

Z Faktu dowiadujemy się, że poseł Lewicy Łukasz Litewka (34 l.) zasłynął w kampanii wyborczej deklaracją, że wykorzysta swoje banery wyborcze na rzecz schronisk dla zwierząt. Na plakatach oprócz swojego zdjęcia zamieszczał fotografie psów czekających na adopcję. „(…) Akcja polityka spotkała się z ogromnym entuzjazmem wyborców. Zdobył ponad 40 tys. głosów, czyli niemal dwa razy więcej niż szef Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Teraz Litewka idzie o krok dalej i zachęca do licytacji gadżetów z własnym wizerunkiem. Do wzięcia jest w sumie 50 przedmiotów: nerki, plecaki, torby do sklepu, torby na laptopy, na dokumenty i portfele. Wyjaśnił na Facebooku, na co zostaną przeznaczone pieniądze ze sprzedaży gadżetów z jego twarzą. – Każdy znajdzie coś dla siebie, np. portfel z zębem Litewki. Wszystko od złotówki, licytacje kończą się jutro! Całość zebranych środków leci na karmę dla tych, którzy już dawno powinni zostać wybrani! Fajnie jest być eko i wspierać słabszych. Chcecie mieć pamiątkę po tej superwyborczej inicjatywie? Będę wdzięczny za każdy grosz dla psiaków, poinformował (…)”. 

Życie osobiste Hołowni

Super Express odkrył, jak mieszka Szymon Hołownia (47 l.). „(…) Choć sam marszałek sejmu jest dosyć tajemniczy, a w swoich mediach społecznościowych najczęściej zamieszcza materiały związane z polityką, czasem pokazuje co nieco ze swojego życia. Na zdjęciach udostępnionych przez niego w sieci widać, że jednym z najważniejszych miejsc w jego domu, a zarazem tym ulubionym do nagrywania materiałów, jest salon, a konkretnie duży regał zapełniony po brzegi książkami. Przed nim stoi duża, ciemna kanapa, a naprzeciw niej z kolei stoi telewizor. To właśnie w tym pomieszczeniu Hołownia oddaje się swojej ulubionej rozrywce razem z żoną Urszulą. Jak się okazuje, oboje uwielbiają grać w planszówki. W ich kolekcji znajdują się między innymi kultowe scrabble czy unikatowa planszówka Magia i miecz (…). Całe mieszkanie jest jasne i utrzymane w pastelowych kolorach. Kontrastem są niektóre meble utrzymane w kolorach szarości i granatu. Ważnym elementem przestrzeni jest duży drewniany stół, przy którym cała rodzina zbiera się na przykład przy okazji świąt (…)”.

Został szefem Kancelarii Sejmu

Jacek Cichocki (51 l.), który dawniej był ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Tuska, został właśnie szefem Kancelarii Sejmu. – Oficjalne przejęcie stanowiska jeszcze przede mną (…). Na razie zostałem zatrudniony jako doradca pana marszałka. Wspieram go bezpośrednio, pracując w gabinecie, starając się służyć know-how, które wyniosłem z wcześniejszej pracy z premierami. Jedna rzecz bardzo zaskoczyła mnie i Szymona Hołownię. Był zaskoczony, jak dobrze tu jest przygotowana maszyna urzędniczo-formalna. Jeżeli pan marszałek ma tylko czas, żeby wysłuchać urzędników, przejść przez punkty programu posiedzenia Sejmu, przejść przez dokumenty, to może być bardzo szybko przygotowany do poprowadzenia obrad. Widziałem dobrze przygotowane dokumenty urzędnicze z wytłuszczonymi elementami, z logiczną strukturą itd. Obecni urzędnicy zasługują za to na pochwałę – powiedział w wywiadzie dla Faktu

2023-11-28

Zebrała Katarzyna Gorzkiewicz


Wiadomości
Mateusz Morawiecki będzie miał ochronę? Internauci w szoku
bin, www.gazeta.pl, www.gazetaprawna.pl, www.wp.pl
Kaczyński jak ojciec chrzestny? Komentarze w sprawie przesłuchania
(WA)
Komisji ds. rosyjskich wpływów. Potrzebna dla Polski czy rządu?
Na podst. tekstów Agnieszki Burzyńskiej, Marty Rawicz, Zbigniewa Parafianowicza
Społeczeństwo
Może diabeł mi podpowiadał? Wyrok w sprawie zabójstwa siekierą
Katarzyna Binkowska
Fajbusiewicz wraca do spraw sprzed lat. Głos mordercy rozpoznał telewidz
Michał Fajbusiewicz
Prawnik radzi. Kto musi zapłacić za stawiennictwo w wojsku? 
Mecenas Jan Paragraf
Zagadka kryminalna. Próbowała dźgnąć mnie nożem
Wojciech Chądzyński
Matki boją się wychodzić z bloku. „Każdy ma do niego szacunek”
Bohdan Melka, „Żyją w panicznym strachu przed sąsiadem”, TVN
Świat/Peryskop
Makabryczna turystyka. Ich marzeniem jest znaleźć się w centrum wojny
E.W. na podst. Paulina Wilk „Podróże do piekła”, „Polityka” nr 22/2024
Chmury burzowe nad wyborami. Biden zadaje sobie samobójcze ciosy
STOL
Ślub stu osieroconych dziewcząt. Niektóre z nich są nieletnie
EW na podst.: TRT Africa, The Guardian Nigeria, BBC, dateline.ng
Hiszpańska Villajoyosy. Ciepło, słodko, kolorowo
Chrystian Ślusarczyk
Austriackie gadanie, czyli obóz dla uchodźców. Powrót do przeszłości
Ewa Korzeniowska
Lifestyle/Zdrowie
Co dalej z 40 Plus? Polacy potrzebują tego programu
A.M.
Zrozumieć celiakię. Czy dieta bezglutenowa jest zdrowa dla każdego?
Andrzej Marciniak
Rozmowa ze „zdrajcą doskonałym” o przygodzie w niecodziennym reality show
Agnieszka Pacho
Pożegnanie Jacka Zielińskiego. Odszedł młodszy Skald
Maciej Malinowski
Anita Sokołowska. O stabilności i wpływie aktora na społeczeństwo
Na podst. tekstu Joanny Derdy
Angorka