Maciej Maleńczuk. Politycy od zawsze promowali chamstwo

Po tym, jak Artur Soboń z PiS wykorzystał na Twitterze fragment piosenki Maleńczuka, aby uzasadnić swoją krytykę “niemieckości” Donalda Tuska, artysta zareagował w swoim charakterystycznym stylu.

Fot. Piotr Kamionka/Angora

Chamstwo na politycznych salonach

Oświadczył, że Soboń powinien natychmiast wyrzucić wszystkie jego płyty, nie próbować przychodzić na jego koncerty i unikać spotkań z nim. Maleńczuk dodał, że nie chce nawet, aby Soboń patrzył na niego swoim “złym, lisim wzrokiem”.

Maleńczuk znów znalazł się w centrum uwagi mediów, ale jak twierdzi, to nie on rozpoczął kontrowersje. W odpowiedzi na ataki kierowane w jego stronę, Maleńczuk posłużył się cytatem z Bułhakowa, nazywając swojego krytyka drańcem, plotkarzem, karierowiczem i wazeliniarzem. Mimo to, cieszy się zainteresowaniem ze strony “pisiorów”. Zauważył również swoją obecność w serialu “Reset”, który ma na celu ujawnienie rzekomych związków Tuska z Rosją.

Maleńczuk ironicznie odnosi się do swojego rzekomego rosyjskiego wpływu, wspominając o swoich doświadczeniach z rosyjską kulturą i polityką. Krytykuje również polską tradycję “szczucia” i twierdzi, że część społeczeństwa to “chamy”. Wspomina o wprowadzeniu chamstwa do Sejmu przez Andrzeja Leppera i jego następców.

Subskrybuj angorę
Czytaj bez żadnych ograniczeń gdzie i kiedy chcesz.


Już od
22,00 zł/mies




2023-09-28

Na podst. tekstu Bartosza Sądera