Czy Jan Paweł II wygra wybory dla PiS?

„Spadkobiercy komunistów niszczą Jana Pawła II po jego śmierci” – te słowa marszałkini sejmu Elżbiety Witek najlepiej streszczają wyborczą narrację PiS na najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące.

O tej postaci ostatnio w sieci i telewizji zrobiło się bardzo głośno. /Fot. www.wikimedia.org

Sejm przyjął w czwartek uchwałę, w której Jan Paweł II został nazwany „najwybitniejszym Polakiem w historii” i „najwybitniejszym z ojców niepodległości Polski” atakowanym „materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”. „Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła” – czytamy w uchwale przegłosowanej głównie przez posłów PiS.

Posłowie uchwalili dokument po kolejnych publikacjach, które dowodzą, że Karol Wojtyła jeszcze jako metropolita krakowski wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży i brał udział w ich tuszowaniu, np. przenoszeniu oskarżanych o takie przestępstwa księży do innych parafii czy nawet za granicę. Pisze o tym w wydanej właśnie książce holenderski dziennikarz Ekke Overbeek; w tym tygodniu telewizja TVN24 wyemitowała także reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” z podobnymi ustaleniami.

Obrońcy tradycji przed wyimaginowanymi zagrożeniami

Subskrybuj angorę
Czytaj bez żadnych ograniczeń gdzie i kiedy chcesz.


Już od
22,00 zł/mies
2023-03-13

Łukasz Lipiński