Po co one kandydują? Kabaret Klika

Posłanka PZPPiS Małgorzata Gosiewska z domu Kierat jest dojrzałą niewiastą płci żeńskiej. Kobietą nienachalnie urodziwą, nieprzesadnie wykształconą, posługującą się w miarę sprawnie i bez większych problemów mową ojczystą, czemu dawała wyraz w trakcie pełnienia funkcji wicemarszałka Sejmu w poprzedniej kadencji. 

Fot. YouTube

Wypowiedzi, spicze Małgorzaty były i są generalnie czytelne, zrozumiałe. Liczba błędów językowych – stylistycznych, gramatycznychleksykalnych, fonetycznych – mieści się w granicach parlamentarnej normy! Gosiewska, tak jak zdecydowana większość posłów, kaleczy język polski z rzadka, tylko w co drugim, trzecim zdaniu. To żaden wstyd, żaden powód, by się czepiać, narzekać, kruszyć kopie.

Jeżeli zaś idzie o języki obce, to Małgosia ich nie kaleczy, ponieważ żadnego z nich nie używa – ani w domu, ani w pracy. Jak przystało na białą, genetyczną patriotkę, wszystko, co nie jest polskie, jest jej OBCE! Za Gosiewską – nosicielką wartości chrześcijańskich i Jarosława Kaczyńskiego na rękach – stoi olbrzymi dorobek! Jej niezwykłą karierę polityczną zdobią zasługi nie do przecenienia. One to swym blaskiem przyćmiewają wszystko – są wizytówką jej sukcesów!

To nie kto inny, tylko Małgorzata wytropiła, zdemaskowała prosowieckiego posła i publicznie nazwała go ruską onucą – wzbudzając uznanie i aplauz u swego pana i władcy prezesa wszechmogącego! O przymiotach intelektu, charakteru madame Gosiewskiej można by napisać niejedną książkę, nakręcić serial, tyle ich posiada w zanadrzu! Jej wystąpienia, zachowanie, postępowanie – cała osobowość – jest na tyle oryginalna, że wyróżnia ją spośród innych kobiet zajmujących się zawodowo polityką!

Gosiewska jest prawdziwą, niekwestionowaną diwą wśród kaczystowskich dam i damulek! Toteż nie dziwota, że znalazła się na miejscu biorącym z listy kandydatów startujących w wyścigu do europarlamentu. Jeszcze tam jej nie było, tam jej jeszcze nie znają! Tkwi we mnie przekonanie graniczące z pewnością, iż WEJŚCIE Gosiewskiej na brukselskie, polityczne salony utwierdzi w przekonaniu unijne państwa, że Polska jest krajem szczególnej troski! Ba, ubawi po pachy europosłów jej walka z Zielonym Ładem, który kaczyści, z komisarzem Wojciechowskim na czele, do Unii wprowadzili!

Do Brukseli – aby ssać unijną kasę – wybiera się również młoda, ambitna niewiasta płci żeńskiej Ewa Zajączkowska- Hernik. Kim jest owa mało komu znana kobieta? Już mówię: rzecznikiem prasowym – szczęść Boże, tak mi dopomóż Bóg – parlamentarnego ugrupowania konfederastów!

Po kiego wuja złamanego Ewunia chce zasiadać w europarlamencie? Cyt.: „Jadę do Brukseli JEDNOCZYĆ środowiska uniosceptyczne, żeby zacząć wprowadzać dobre rozwiązania. Jadę do Unii dla Polaków! Jeżeli Polacy zechcą wyjść z Unii, to rolą polityków takich jak ja jest to, żeby Polaków wyprowadzić z niej suchą stopą! Chcę wraz z innymi uniosceptykami nadać UE odpowiedni TON!”.

To ci się, Ewuniu, z pewnością uda! Zanim wyprowadzisz nas suchą stopą z Unii, włóż kalosze i dopiero wtedy zacznij nadawać ton. Uderzaj mocno w CYMBAŁY! Masz ich wśród konfederastów do wyboru! Nie zniechęcaj się, wal w cymbały do skutku!

PS Skoro nie może być w Polsce mądrze, niech będzie głupio, ale i śmiesznie. Jestem ZA! 

2024-05-20

Antoni Szpak


Wiadomości
O języku serca, snu i miłości. Decyzja Dudy o języku śląskim ma prawo boleć
Henryk Martenka
„Walet” tropi „Red is Bad”. Marka odzieżowa sponsorowana za nasze pieniądze
AB
Wielka improwizacja. Rozmowa z prof. RAFAŁEM CHWEDORUKIEM
Krzysztof Różycki
Społeczeństwo
Cwaniaków ci u nas dostatek. Mężczyzna oszukiwał kobiety na pieniądze
Bohdan Melka na podst. Kanał Zero, Uwodził i wyłudzał pieniądze, 31.05
O krok od wystrzału. Co się stało z polską klasą średnią?
E.W. na podst. Dawid Karpiuk. Uwaga, toniemy. Newsweek nr 23/2024
Świat/Peryskop
Kraje bałtyckie i Finlandia w gotowości. Nie chcą dać się zaskoczyć Rosji
KA na podst.: lrt.lt, news.err.ee, vz.lt, ft.com, theconversation.com, nv.ua
Wojna na Ukrainie a dzieci. Wiele z nich zginęło lub zostało rannych
AS na podst.: bbc.com, abcnews.go.com
Afrykański apetyt Rosji. Co planuje Putin na tych terenach?
(ChS) Na podst. www.sme.sk
Paryskie gołębie, miejcie się na baczności!
Piotr Czarzasty, Paryż, korty Rolanda Garrosa
Gjlilan. All inclusive dla więźnia
(ChS) na podst.: www.dnevnik.bg, www.koha.net, www.apnews.com
Lifestyle/Zdrowie
Ta terapia może pomóc wielu dzieciom w odzyskaniu słuchu
TŁ, ELEANOR HAYWARD © Times Newspaper Limited, London 2024
Szczepionka przeciw czerniakowi. To przełom w zmaganiach z rakiem
KK na podst.: BBC, Reuters, The Guardian, Der Spiegel, CNBC, The Daily Mail
Kontrowersyjne słowa Pawła Golca o koniach. Komentarze internautów
(bin) na podst. www.pudelek.pl, www.salon24.pl www.gazeta.pl
Angorka